• Zestaw yerba mate YACUY ORGANICZNA 2 + Matero UNUA BLANKA

W skład zestawu wchodzą: 1 x -YACUY ORGANICA ERVA MATE (ORGANICZNA) - CHIMARRAO - YERBA MATE + 1x - MATERO UNUA BLANKA 350 ML DO YERBA MATE

Produkt chwilowo niedostępny
62.80 -16% 52.90
Zarejestruj się/Zaloguj się i sprawdź nasz atrakcyjny program lojalnościowy!
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24-48h
Cena dostawy 6.7
Odbiór osobisty 0
Paczka w RUCHu 6.7
Paczkomaty InPost 13.7
Kurier InPost 14.3
Poczta Polska Kurier 48 14.5
Paczkomaty InPost (Pobranie) 15.1
Kurier InPost (Pobranie) 16.7
Poczta Polska Kurier 48 (Pobranie) 17
Dostępność Brak towaru
Waga 0.8 kg
Zostaw telefon

image


W skład zestawu wchodzą: 1 x - YACUY ORGANICA ERVA MATE (ORGANICZNA) - CHIMARRAO - YERBA MATE + 1x - MATERO UNUA BLANKA 350 ML DO YERBA MATE


1 x - YACUY ORGANICA ERVA MATE (ORGANICZNA) - CHIMARRAO - YERBA MATE

imageRodzaj: Klasyczne&Chimarrao

Kraj pochodzenia: Brazylia 

Skład: 100% ostrokrzew paragwajski

Waga: 500 gram

Alergeny: Nie zawiera glutenu

Najlepiej spożyć przed końcem: Lipiec 2021 

Skala mocy aleyerba.pl: 10/10


image Opis i działanie: 

YERBA MATE ORGANICA to wyjątkowa herbata (100% ostrokrzew paragwajski), której uprawa odbywa się bez jakichkolwiek nawozów chemicznych, zapewniając bardziej intensywny smak i zapach. Dzięki temu wyrazista jakość tej yerby, jest zauważalna w codziennej konsumpcji przez długie lata.

YERBA MATE ORGANICA WITH RED FRUITS pochodzi z obszaru upraw ostrokrzewu paragwajskiego położonego w najlepszej lokalizacji geograficznej do produkcji yerba mate, z powodu klimatu, gleby, wysokości i różnorodności biologicznej w regionie. Znajdują się one w południowej Brazylii, w ścisłej lokalizacji EPA (Environmental Protection Area) - Obszar Ochrony Środowiska „Serra da Boa Esperança” - największy rezerwat rodzimego lasu w stanie Paraná - jego obszar jest całkowicie ekologiczny, a działania człowieka są ściśle kontrolowane oraz monitorowane. Certyfikowany przez ECOCERT Brasil (Jednostka inspekcyjna i certyfikująca w służbie człowieka i środowiska w Brazylii) oraz TÜV Rheinland (Bezpieczne i trwałe rozwiązania dla wyzwań wynikających z interakcji pomiędzy człowiekiem, środowiskiem naturalnym i technologią), Forest Stewardship Council (Ogólnoświatowa, niezależna organizacja non-profit, której celem jest zapewnienie zrównoważonej i odpowiedzialnej gospodarki leśnej).

image Propozycja przygotowania:

Do naczynia wypełnionego w proporcjach 1⁄4 yerba mate, wlać trochę wody i odczekać, aż susz się lekko sklei, następnie włożyć bombillę i zalać wodą do pełna o temperaturze nie wyższej niż 80°C. Nie mieszać bombillą. Zaparzony susz można zalewać kilkukrotnie wodą.

image Sposób przechowywania:

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu. Opisany napar został uzyskany z 50 g yerba mate i 200 ml wody o temperaturze 75°C. Powyższe wartości mogą się nieznacznie różnić w zależności od zbiorów.


image

 

*** 9 powodów, dla których warto spożywać produkty organiczne! ***

 

  1. Unikasz problemów zdrowotnych spowodowanych spożyciem toksycznych chemikaliów. Badania i analizy wykazały, że pestycydy są szkodliwe dla naszego organizmu, a ich pozostałości w żywności mogą powodować reakcje alergiczne, oddechowe, zaburzenia hormonalne, problemy neurologiczne, a nawet raka.
  2. Żywność ekologiczna jest bardziej pożywna! Zbilansowana i bogata gleba z naturalnymi nawozami, produkuje żywność o wyższej wartości odżywczej.
  3. Żywność ekologiczna jest smaczniejsza, a aromat jest bardziej intensywny. Produkcja odbywa się bez pestycydów i substancji chemicznych, które mogą je zmienić.
  4. Chroni przyszłe pokolenia przed zanieczyszczeniami chemicznymi. Intensywne stosowanie chemikaliów w produkcji żywności wpływa na powietrze, wodę, zwierzęta i ludzi. Rolnictwo ekologiczne wyklucza stosowanie nawozów, pestycydów lub jakichkolwiek substancji chemicznych. Jego forma opiera się na działaniach mających na celu zachowanie, jak największej ilości zasobów naturalnych.
  5. Zapobiega erozji gleby. Dzięki technikom ekologicznym, takim jak płodozmian, sadzenie międzyplonowe, kompostowanie itp., gleba pozostaje płodna i jest produktywna rok po roku.
  6. Zmienia jakość wody. Pestycydy stosowane na nieekologicznych plantacjach wchłaniane są przez glebę, następnie docierają do warstw wodonośnych i zanieczyszczają rzeki oraz jeziora.
  7. Przywraca różnorodność biologiczną, chroniąc życie roślin i zwierząt. Rolnictwo ekologiczne szanuje równowagę przyrody, tworząc zdrowe ekosystemy. Dzikie życie, czyli niezbędna część zakładu rolniczego zostaje zachowana, a naturalne obszary utrzymane.
  8. Oszczędza energię. Rolnictwo ekologiczne intensywnie wykorzystuje wszelką materię organiczną uzyskaną z gleby do tworzenia ściółki i jej ręcznego uprawiania. W przeciwieństwie do konwencjonalnej metody uprawy, która opiera się na pełnej mechanizacji i sztucznym wzroście przy użyciu pestycydów oraz innych środków chemicznych.
  9. Produkt posiada certyfikat ekologiczny. Jakość produktu ekologicznego zapewnia pieczęć certyfikacyjna. Pieczęć ta jest zapewniona przez stowarzyszenia rolnictwa ekologicznego lub niezależne jednostki certyfikujące, które weryfikują i nadzorują produkcję żywności ekologicznej. Pieczęć certyfikacyjna to gwarancja, że ​​produkt będzie zdrowszy i pozbawiony jakichkolwiek toksycznych odpadów. W Brazylii jest ok 45 producentów z pieczęcią organiczną zweryfikowanych przez IBD (Biodynamic Institute of Rural Development).

 1x - MATERO UNUA BLANKA 350 ML DO YERBA MATE

Pojemność / 350 ml

Wysokość / 95 mm

Średnica otworu / 44 mm

Waga / 330 g

Matero ceramiczne o wygodnym kulistym kształcie w kolorze białym z delikatnym nakrapianym wzorem. Produkt polski wykonany ręcznie. 

Zastosowane do jego produkcji masa i szkliwo są ekologiczne i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Naczynie charakteryzuje się trwałością i nieprzesiąkliwością dzięki dwustronnemu szkliwieniu oraz wypaleniu w piecu w temperaturze powyżej 1 200 stopni Celsjusza. 

Matero ceramiczne jest bardzo praktyczne, ponieważ nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów związanych z jego codziennym użytkowaniem.


*Zdjęcia przedstawionych produktów mają charakter poglądowy. Ze względu na różnicę kolorystyczną matrycy danego urządzenia (typu komputer, telefon, tablet i inne) dostarczony towar może nieznacznie odbiegać wizualnie od przedstawionego na fotografii.*Kopiowanie zdjęć oraz opisów surowo zabronione. Copyright 2018 © Erva Mate Iwona Budrewicz Wszelkie prawa zastrzeżone.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Masz pytania? Napisz!