• Ciekawostki o YACUY

yacuy-marki.png

Yerba Mate „YACUY” istnieje na rynku od 1948 roku i pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Firma posiada niezwykle bogate obszary upraw ostrokrzewu paragwajskiego w najlepszej lokalizacji geograficznej do produkcji yerba mate, z powodu klimatu, gleby, wysokości i różnorodności biologicznej w regionie. Znajdują się one w południowej Brazylii, w ścisłej lokalizacji EPA (Environmental Protection Area) - Obszar Ochrony Środowiska „Serra da Boa Esperança” - największy rezerwat rodzimego lasu w stanie Paraná - jego obszar jest całkowicie ekologiczny, a działania człowieka są ściśle kontrolowane oraz monitorowane. Certyfikowany przez ECOCERT Brasil (Jednostka inspekcyjna i certyfikująca w służbie człowieka i środowiska w Brazylii) oraz TÜV Rheinland (Bezpieczne i trwałe rozwiązania dla wyzwań wynikających z interakcji pomiędzy człowiekiem, środowiskiem naturalnym i technologią), Forest Stewardship Council (Ogólnoświatowa, niezależna organizacja non-profit, której celem jest zapewnienie zrównoważonej i odpowiedzialnej gospodarki leśnej). Yerba mate „YACUY”, to marka dobrobytu i wizji lepszego świata, dziedzictwa, które firma zapewnia przyszłym pokoleniom.

27 lipca 2002 roku została otwarta nowa siedziba firmy, uważana za najnowocześniejszą fabrykę ziół w Brazylii, z całkowicie zautomatyzowaną strukturą. W 2010 roku „YACUY” przeskoczyła kamień milowy na rynku mate organic, aby być uprawiana bez dodatku nawozów chemicznych, a jej jakość gwarantowana została przez organizację Ecocert Certification Mark. W 2014 roku powstały 4 nowe smaki tereré, a mianowicie: wiśnia, ananas&mięta, boldo&mięta oraz mięta-lód, który dodaje smak tradycyjnej yerby z dodatkiem cytryny, uzupełniając przy tym mocną linię mrożonej herbaty Yacuy, dzięki połączeniu innowacji z ponad 22-letnia tradycją.

herbata(4).jpgPrymat nadany ścisłej kontroli jakości sprawia, że marka Yacuy posiada artykuły wysokiego gatunku, zarówno w yerba mate, jak i terere. Obecnie jego linia oferuje aż 14 produktów, aby zaspokoić zapotrzebowanie na dynamiczny i wymagający rynek. Zrównoważony rozwój, który ma na celu zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia bez narażania przyszłych pokoleń, jest priorytetem dla Yacuy, zawsze dążąc do postępu w sojuszu z ochroną ekosystemu i godności osoby ludzkiej. Działalność wydobywcza jest rozwijana poprzez ochronę i zarządzanie zasobami naturalnymi, bez szkody dla środowiska, poprzez nie stosowanie jakiegokolwiek rodzaju pestycydów, fungicydów lub herbicydów.

Firma Yerba Mate Yacuy nieustannie inwestuje w najnowocześniejszą technologię, aby jej produkty były najlepsze na rynku krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu jest jedną z najnowocześniejszych fabryk tego segmentu w Ameryce Łacińskiej. Jako pierwsza firma w MERCOSUR wykorzystała metalizowaną osłonę i obecnie jest pionierem w wprowadzaniu azotu do opakowania, gwarantując w ten sposób utrzymanie koloru, smaku i aromatu zioła. Przez wszystkie te lata dążenie do doskonałości przełożyło się na osiągnięcie solidnej i nowoczesnej marki, której celem było ciągłe doskonalenie swoich produktów, zwracając się ku największemu skupieniu organizacji: Konsumentom.

W celu pozyskania surowca firma ma swój własny ziołowy sektor, a także wykorzystuje produkcję drobnych rolników z regionu, aby generować dochody w społecznościach wewnętrznych. Tak więc, przy nieograniczonym wsparciu drobnych producentów, znacząco przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu. W fabryce sprzęt jest w pełni zautomatyzowany, co zapewnia pakowanie bez jakiegokolwiek kontaktu ręcznego, a jakość smaku jest stale testowana we wszystkich partiach. Dzięki technologii belgijskiej i niemieckiej, Erva Mate Yacuy Industry jest jedyną firmą w tym segmencie, która stosuje procedurę modyfikacji atmosfery w opakowaniu produktu. Taki proces jest sposobem konserwacji żywności, który charakteryzuje się mieszaniną gazów wprowadzonych do opakowania. W ten sposób, przy redukcji tlenu i kontroli bakterii tlenowych, otrzymujemy świeże i smaczne zioło. Dzięki nowoczesnemu systemowi produkcji i pakowania, przemysł ma zdolność produkcyjną ponad 8 milionów kg / rok.

ERVA-MATE-LOGO-TTT.png

FILM - System pakowania Erva Mate YACUY - Kliknij tutaj!

oooo.png